Wrzesień 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Zachowanie seksualnej aktywności mimo późnych lat

To samo dotyczy kobiet, które zaczynają mieć problemy z seksem. Dobrze jest porozmawiać z partnerem o tym, jak wyobrażamy sobie zadowalającą miłość fizyczną. Istnieją również środki zapobiegające problemom fizycznym, takim jak suchość pochwy. Można na przykład zastosować krem z zawartości estrogenów, które pomagają przywrócić elastyczność pochwy i sprawić, że nie pojawi się bolesność przy stosunku. Jeśli natomiast z jakiś względów kobieta chce uniknąć hormonów, a nawet hormonalnych kremów, można zawsze użyć tzw. lubrikantów (kremów’ zwilżających pochwę), dostępnych w każdej aptece.

Co jeszcze można zrobić, aby do późnych lat zachować seksualną aktywność? Niewątpliwie bardzo ważny jest ruch. Stwierdzono, że ludzie, którzy są aktywmi fizycznie, dłużej mogą cieszyć się seksualnością niż osoby unikające ruchu. Nie jest jeszcze w’ pełni wyjaśnione, czy istnieje związek między treningiem fizycznym a spełnionym życiem seksualnym i na czym on by polegał. Przyjmuje się jednak, że osoby uprawiające sport czyją się bardziej atrakcyjne i osadzone wr swoim ciele, dlatego mogą pełniej cieszyć się miłością fizyczną.

Być może istnieją jeszcze inne związki. Na przykład nie jest wykluczone, że ruch sprawia hormonalne zmiany w ludzkim organizmie, prowadzące do tego, że seks znów jest źródłem radości. Oczywiście ważny jest. też zdrowy sposób odżywiania się, aby jak najdłużej zachować ciało w zdrowiu i aktywności. Jeśli mają państwa poczucie, że z pokarmem nie otrzymujecie wystarczającej ilości witamin, radzimy sięgnąć po preparaty witaminowe.

Jeśli wszystko już zostało wypróbowane, a problem z potencją i seksualnością pozostał, trzeba zwrócić się do lekarza. Często u podstaw zaburzeń seksualnych leżą choroby, które trzebił wyleczyć. Dlatego trzeba odrzucić fałszywy wstyd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *