Wrzesień 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Wyższy poziom DHEA dzięki relaksowi

Być może należycie do tych szczęśliwców, którzy potrafią łatwo się relaksować, na przykład są w stanie wyłączyć myślenie o pracy z chwilą przestąpienia progu domu i odsunąć od siebie wszystkie troski dnia. W takim przypadku do redukcji stresu wystarczą proste ćwiczenia odprężające.

Jeśli znajdujemy się w stresującej sytuacji, warto czasem po prostu zrobić małą przerwę i zająć się czymś innym. Nawet w dużym biurze można znaleźć spokojniejszy kąt, gdzie warto pójść na kilka minut, aby w odprężonej pozycji wziąć kilka głębszych, spokojnych oddechów i zregenerować swe siły.

Dobrze jest także od czasu do czasu trochę się poruszać. Jeśli wykonujemy siedzącą pracę, możemy na przykład wstać, kiedy rozmawiamy przez telefon. Gdy czujemy się spięci, dobrze jest wykonać kilka ćwiczeń rozciągających.

Jest coraz więcej firm, w których ustalone są krótkie przerwy, w czasie których pracownicy mogą wykonać k ilka ćwiczeń gimnastycznych. W Chinach ta wspólna forma uprawiania ćwiczeń ma długą tradycję. Tam nawet pracownicy wielkich fabryk prowadzą wspólnie trening tai chi, który odpręża ciało i psychikę. ‚

Może znacie jeszcze inne metody relaksu? Niektórym osobom pomaga, gdy po stresującej sytuacji zagłębiają się w swój ulubiony fotel i ze słuchawkami na uszach słuchają relaksującej muzyki. Inni idą na spacer z psem. Jeszcze inni najłatwiej odprężają się , gdy na krótko położą się z zamkniętymi oczami. Cokolwiek by to nie było w twoim przypadku, róbmy to regularnie. Nie myślmy, że jest to strata czasu! Przeciwnie: wtedy właśnie ładujemy swoje baterie i zachowujemy wysoki poziom DIIEA.

Jeśli nie należymy do osób. które potrafią łatwo się odprężyć, nie martwmy się! Relaksu można się nauczyć. Istnieją różne instytucje oferujące najrozmaitsze kursy, na których można zapoznać się z wszystkimi możliwymi technikami relaksu od jogi poprzez tai chi aż po medytację. Kursy te zapewniają fachową opiekę osób prowadzących. Poniżej przedstawimy kilka najpopularniejszych technik relaksacyjnych, co może pomóc w wyborze metody najodpowiedniejszej dla danej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *