Więcej mięśni, lepsza sprawność, mniejsza waga

U uczestników badania Samuela Yena w wyniku zażywania DHEA zwiększyła się masa mięśniowa. Z doświadczenia wynikało, że u kobiet i mężczyzn, którzy przyjmowali DPIEA przez ponad rok. zwiększyła się zawartość substancji o nazwie IGF-J. Substancja ta jest niezbędna do budowy mięśni. Zwiększone wydzielanie IGF-1 nie przyczynia się co prawda do utraty ciężaru ciała, lecz sprawia, że jest ono bardziej prężne. ,

Z wiekiem coraz trudniej jest zachować sprawność i ruchliwość. Wydłuża się także czas potrzebny do odpoczynku po treningu, co tłumaczy się niedoborem IGF-i. Albowiem funkcja tej substancji nie sprowadza się jedynie do wspomagania przyrostu masy mięśniowej. IGF-1 sprawia również, że mięśnie szybciej się regenerują, a drobne defekty szybciej ulegają naprawie. Mechanizmy te dbają o to, abyśmy odczuwali wysiłek fizyczny jako przyjemność a nie jako obciążenie.

W efekcie uprawianie sportu jest łatwiejsze i daje więcej radości. A z kolei ruch napędza przemianę materii, organizm zużywa przy tym energię. Dlatego nic dziwnego, że osoby uprawiające sport szybciej tracą zbędne kilogramy. Jeśli nie zaczynamy przy tym więcej jeść. to proces ten przebiega bez zakłóceń. Bez obawy! Osoby aktywne fizycznie nie jedzą więcej niż te, które mniej się ruszają. Przeciwnie, po wyczerpującym treningu często nie odczuwa się głodu.

Jak widać, DHHA może pomóc nam w sposób pośredni w utracie nadwagi, gdyż przyczynia się do przyrostu masy mięśniowej. I nie tylko: dzięki ruchowi zachowujemy aktywność także w innych dziedzinach życia. Osoby wysportowany mają z reguły bardziej udane życie seksualne, gdyż czują się bardziej atrakcyjni, a poza tym lepiej czują swoje ciało niż ich rówieśnicy, którzy spędzają czas przed telewizorem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *