Sam DHEA nie wystarczy

DHEA z pewności:) może co nie co przyczynić się do tego, aby w podeszłym wieku lepiej się czuć, cudów nie może jednak sprawić Działanie hormonu trzeba wspierać, prowadząc już teraz choć trochę zdrowszy tryb życia. DHEA nie może także naprawić szkód spowodowanych przez inne substancje, jak na przykład dym papierosowy czy nadmierne spożycie alkoholu. Trzeba mieć to zawsze na uwadze! Dymem papierosowym nie tylko szkodzicie swoim komórkom, lecz Lakże poprzez niezdrowy styl życia, przedwcześnie zużywacie swój naturalny zapas tego hormonu. W ten sposób przyczyniacie się więc do tego, że szybciej starzejecie się i zapadacie na choroby.

Rozdział czwarty tej książki zawiera odpowiedź na pytanie, dlaczego stres i substancje, które podczas tej reakcji organizmu powstają w ciele, mają wpływ na nasze zasoby DHEA. Są tam ponadto wskazówki, jak możecie państwo utrzymać poziom DHEA na możliwie wysokim poziomie, jednak od pewnego wieku stężenie tego hormonu nie rośnie już samo z siebie, przeciwnie – maleje. Jeśli spadnie poniżej pewnego poziomu, pomóc może jedynie przyjmowanie DHEA z zewnątrz.

Oczywiście, najlepiej eksperymentować z DHEA w porozumieniu z lekarzem. Decyzję o przyjmowaniu tego hormonu musi poprzedzić przeprowadzenie testów, wykazujących jego poziom w organizmie, nie chodzi przecież o to, żaby połykać duże ilości DHEA, kierując się zasadą „im więcej tym lepiej”. Należy sprawdzić zawartość tego hormonu w organizmie, a potem przywrócić poziom z czasów, gdy mieliście państwo dwadzieścia kilka lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *