Sam DHEA nie wystarczy – kontynuacja

Być może pojawią się złowrogie głosy, że to nienaturalne, gdy za pomocą specjalnych środków cofa się zegar życia, Jednak przyjmowanie DHEA wcale nie na tym polega. Celem jesl uczynienie procesu starzenia się tak przy- jemnym. jak to możliwe i zapobieżenie choroborh. Czy należy rezygnować z lekarstw lub profilaktycznych szczepionek, ratujących życie, tylko dlatego, że ktoś mówi, iż jest to „nienaturalne”? Poza tym, nie chodzi tu o nadmierne podnoszenie poziomu DHEA. Sensem tej hormonalnej kuracji jest przywrócenie „naturalnego” stanu rzeczy.

Aby to jednak było możliwe, konieczne jest zbadanie obecnego stężenia DHEA w organizmie. Jeśli nie widzicie państwo żadnych szans sprawdzenia tego, a nie chcecie zrezygnować z brania tego hormonu, należy trzymać się zasady „ wszystko można byle z ostrożna”. W ostatnim rozdziale tej książki można znaleźć informację, jakie są największe dawki, które (w świetle obecnej wiedzy), można bezpiecznie przyjmować.

Oczywiście, z tego co tu powiedziano nie wynika, że przy obniżonym poziomie DHEA koniecznie trzeba zachorować lub czuć się wypalonym, wyższe jest tylko prawdopodobieństwo, że tak się zdarzy. W końcu można przecież przez dłuższy czas żyć bez wystarczającej ilości ważnych witamin, bez pojawienia się objawów niedoboru, jednak po pewnym czasie zwiększy się skłonność do zapadania na określone choroby. Naturalnie, nie próbujemy tą książką nikogo nakłaniać do spróbowania DHEA. Ma ona za zadanie jedynie pomóc w decyzji, poprzez zaznajomienie z aktualnym stanem badań. Poza tym, chcemy pomóc państwu utrzymać, stosownie do wieku, możliwie wysokie stężenie DHEA.

Podczas gdy większość ludzi zna z lekcji biologii nazw)- takich hormonów jak estrogeny, testosteron i insulina lub choć raz gdzieś o nich słyszeli, pojęcie DHEA stało się popularne dopiero w ostatnich latach i to przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. W Europie ciągle jeszcze wiele osób nic nie wie o jego istnieniu. Jeśli nawet ktoś słyszał określenie DPIEA, to rzadko kiedy potrafi podać jego pełną nazwę.

Oczywiście, nie ma konieczności, aby każdy wiedział, że DHEA to dehydroepiandrosteron, ale fakt, że hormon ten jest tak mało znany, wskazuje, jak przez długie lata mało zajmowano się tą fascynującą substancja. W prawie żadnej biologicznej książce nie ma dotychczas wzmianek o DHEA, chociaż odkryty został w pierwszej połowie XX wieku. Stało się tak prawdopodobnie dlatego, że jego funkcje nie były dokładnie znane lub długo niedoceniane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *