Wrzesień 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Przyjmowanie DHEA przez kobiety w ciąży

Nie ma do tej pory także zdecydowanej odpowiedzi na pytanie, czy DHEA sprzyja powstawani raka prostaty i piersi. Niektórzy naukowcy obawiają się tego, ponieważ hormon ten przekształca się w sporej części w hormony płciowe, a te przyczyniają się do powstania wymienionych postaci raka. W każdym razie odradza się branie DHEA mężczyznom, którzy mają podwyższone ryzyko raka prostaty. Kobiety, u których istnieje podejrzenie większego ryzyka raka piersi, powinny koniecznie porozmawiać z lekarzem, zanim zdecydują się na kurację tym hormonem. Dotyczy to także pacjentów’, którzy cierpią na inne rodzaje raka, lub właśnie pokonali tę chorobę.

Badania na szczurach i myszach wykazały, że DHEA spowodował u nich raka wątroby (hormon byt tutaj jednak podawany przez dłuższy czas w dużych dawkach). W odniesieniu do ludzi nie ma jeszcze pewnych danych na ten temat.

W każdym razie przyjmowanie DIIEA przez kobiety ciężarne jest niewskazane. Nikt nie wie, jaki wpływ może mieć ten hormon na nie narodzone dziecko. Nawet bardzo niewinne lekarstwa mogą uszkodzić płód. nie można więc ryzykować, dopóki substancja ta nie zostanie lepiej zbadana.

Oczywiście dotyczy to także kobiet karmiących piersią, ponieważ małe ilości hormonu mogłyby trafić do dziecka z mlekiem matki, a w przypadku tak wrażliwego organizmu, jakim jest niemowie, nawet małe dawki DHEA mogłyby mieć poważne skutki.

Zaleca się także ostrożność kobietom i mężczyznom, którzy planują ciążę. Ponieważ DIIEA przekształca się w hormony płciowe, przyjmowanie go w takim przypadku mogłoby być niekorzystne. Hormony płciowe wpływają na funkcje spermy. U kobiet hormony te kierują całym procesem od jajeczkowanta do zapłodnienia.

Najgorsze, czego można doświadczyć, obok wspomnianych skutków ubocznych to to. że przyjmowanie DHEA nie da żadnych rozpoznawalnych efektów. Prosimy, aby w takim przypadku na własną rękę nie zwiększać dawki w nieskończoność, gdyż wydaje się , że wreszcie coś musi się „wydarzyć”, im większa dawka, tym większe niebezpieczeństwo wystąpienia skutków ubocznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *