Prawidłowa dawka

Orędownicy terapii DHEA zalecają tym, którzy mimo wszystko chcą się jej poddać, aby na początek brać możliwie małe dawki tego hormonu. Najlepiej zacząć od 5 do 10 mg DHEA dziennie. Po pewnym czasie dobrze jest powtórzyć pomiar poziomu DI1EA, aby stwierdzić, w jakim stopniowo zmienił się on pod wpływem terapii. Jeśli stężenie DHEA wzrosło tylko nieznacznie lub jeśli hormon ten nie wykazuje żadnego działania, można trochę zwiększyć dawkę. Kobiety nie powinny jednak zażywać więcej niż 25 mg DEIEA dziennie. Mężczyźni mogą trochę więcej, powinni jednak ograniczyć się do maksymalnej dawki 50 mg dziennie. Wyższych dawek się nie zaleca.

Jeśli pojawią się jakiekolwiek zmiany samopoczucia lub nawet wystąpią jakieś objawy uboczne, należy natychmiast zrezygnować z dalszego przyjmowania tego hormonu. W przypadku ciężkich schorzeń, takich jak na przykład choroby serca, autoinummologiczne, rak, AIDS itp. nie należy brać DHEA bez uprzedniej konsultacji z lekarzem, nawet jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że hormon len może pomóc w tych chorobach. Niestety działanie DHEA na konkretne choroby nie jest dotychczas dostatecznie poznane.

Pod żadnym pozorem nie można przekraczać zaleconych dawek, gdyż im większa dawka, tym większe ryzyko szybszego pojawienia się skutków ubocznych. Poza tym głównym celem jest przywrócenie poziomu DHEA charakterystycznego dla wieku młodzieńczego, a do tego wystarczą małe dawki. Wydaje się, że dla działania tego hormonu nie ma znaczenia, w jakich porach dnia się go przyjmuje. Nie ważne jest także, czy zażywa się go przed czy po jedzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *