Możliwości zastosowania DHEA

Gdyby więc okazało się. ze DHEA przyspiesza gojenie się ran także u ludzi, można by podawaniem tego hormonu szybko poprawić ogólny stan poparzonych pacjentów. Zmniejszyłoby się także zagrożenie dodatkowymi zakażeniami.

Czy poprzednie strony książki przekonały’ was, że z pomocą DHEA będzie można wkrótce lepiej niż dotychczas zapobiegać niebezpiecznym chorobom? A może jesteście trochę rozczarowani, że dotychczas przeprowadzono zbyt mało badań nad tym bardzo interesującą dla naszego zdrowia hormonem?

Byłoby to całkowicie zrozumiałe, gdyż badania and DHEA ciągle jeszcze niestety są w powijakach. Niewątpliwie bardzo obiecujące wydają się wyniki doświadczeń, podczas których badano wpływ DIIEA na choroby auto- immunologiczne. W tej dziedzinie naukowcy wiele spodziewają się po hormonie. Ale także w przypadku innych chorób, takich jak cukrzyca, utrata pamięci i ewentualnie choroba Alzheimera, naukowcy sądzą, że DHEA stanowi dużą szansę pokonania tych schorzeń.

Poza tym uczeni stale poszukują dalszych możliwości zastosowania DHEA. W końcu są już dobre doświadczenia z używaniem lego hormonu do leczenia określonych chorób i dolegliwości. Pomyślmy choćby o insulinie, którą tak wielu ludzi musi sobie wstrzykiwać, aby przeżyć lub o terapii hormonalnej, której poddają się kobiety w okresie przekwitania i po nim, żeby zwalczyć skutki nagłego niedoboru estrogenów. Być może za kilka lat będą przeprowadzane terapie hormonem DHEA, aby przywrócić laki poziom substancji, jaki był w młodości?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *