Miłosna rozkosz i cierpienie – kontynuacja

U kobiet jest nawet tak, że większość testosteronów pochodzi z tego procesu przemiany. Ponieważ w okresie przekwitania produkcja estrogonów prawie zupełnie ustaje, przypuszcza się, że praktycznie jedynym źródłem popędu seksualnego w tym czasie są hormony płciowe powstałe z DHEA. Jeśli stężenie DHEA w organizmie kobiety jest niskie, zanika prawdopodobnie ochota na fizyczne zbliżenie. Natomiast u kobiet, które mają wysoki poziom DHEA, popęd prawdopodobnie jest jeszcze większy, ponieważ większość DHEA przetwarzane jest w testosteron, który zdaje się najmocniej pobudzać ten popęd.

U mężczyzn spadek poziomu DHEA również znajduje swój wyraz w mniejszym zainteresowaniu seksem. Testosteron jest co prawda ustawicznie produkowany przez jądra, to jednak gdy z przemiany DHEA powstaje zbyt mało tego hormonu, już to może osłabić popęd płciowy. Można by wysnuć wniosek, że libido powinno właściwie wzrosnąć, gdy kobiety i mężczyźni poddadzą się kuracji DHEA.

Czy istnieją jakieś doświadczenia naukowe na temat wpływu DHEA na popęd płciowy? Z badań przeprowadzonych w amerykańskim stanie Massachusetts na grupie mężczyzn w wieku do 40 do 70 lat okazało się, że w starszym wieku istnieje zagrożenie impotencją co najmniej dwojakiego rodzaju. Ponadto naukowcy stwierdzili, że poziom DHEA u mężczyzn cierpiących na niemoc płciową, byl niższy niż u innych. Poziom innych hormonów był u nich normalny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *