Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Koniec z typowymi dolegliwościami meno pauzy!

Dla kobiet prowadzących aktywne życie seksualne zmiany w pochwie w czasie klimaktetinm mogą stanowić duży problem. Błona śluzowa staje się cieńsza, zmienia się skład wydzieliny, czego skutkiem może być boiesność podczas stosunku płciowego. Również bakterie mają ułatwione zadanie. Mogą wystąpić wzmożone zakażenia pochwy.

Wszystkie te nieprzyjemne objawy towarzyszące me- nopauzie można, jak się zdaje, łęczyc równie skutecznie co preparatami estrogenowymi. Teorię tę potwierdza wspomniane badanie naukowców kanadyjskich. U KOT, kobiet, które cierpiały z powodu poważnych zmian w pochwie, zaobserwowano zmniejszenie się tych dolegliwości po kuracji DHEA. Wynik hyl nawet wymierzalny. Nastąpiło wyraźne pogrubienie błon śluzowych pochwy.

Wydaje się. że DHEA pomaga również na uderzenia gorąca. Wprawdzie nie ma na ten temat jeszcze naukowych potwierdzeń, to jednak przemawiają za tym relacje kobiet przyjmujących w iiienopauzie ten hormon. Pod pojęciem „uderzenia gorąca” rozumie się nagły przypływ poczucia gorąca, obejmujący co najmniej tułów i twarz. Z reguły zjawisku temu towarzyszy intensywne pocenie się. które mogą być tak duże. że trzeba zmienić ubranie. Na uderzenia gorąca w menopauzie skarży się około 80% kobiet. Jednym doskwiera to bardziej i !mym mniej. Dla większości kobiet jest LO jednak doznanie nieprzyjemne.

Wahania nastroju lub srany depresyjne są również charakterystyczne dla okresu przekwitania. jest to zc wszech miar zrozumiałe, że jaskrawe przestawienie się pracy hormonów musi mieć wpływ również na psychikę. Wydaje się, że DHEA pomaga również w tym względzie. Jak już wspomnieliśmy, hormon ma pozytywny wpływ na psychikę, a kilka badań potwierdza, że może on nawet pomagać w wychodzeniu z depresji. Ł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *