Wrzesień 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kilka hipotez biologicznych…

Czy pamiętacie państwo jeszcze biologiczny powód naszej obecności na Ziemi? Celem przyrody jest tylko i wyłącznie trwanie gatunku. Czyli z czysto biologicznego punktu widzenia jesteśmy tu tylko po to, aby się rozmnażać. Od pewnego wieku kobiety nie mogą mieć już dzieci.

Może to być kolejny powód, dla którego z wiekiem maleje u nich zainteresowanie seksem. Przyroda dąży przy tym do zagwarantowania zachowania gatunku, ponieważ mogą rozmnażać się tylko jednostki najsilniejsze. W przypadku ludzi są to oczywiście ludzie młodzi.

Skoro więc DHEA ponosi winę za to, że się starzejemy, możliwe, że przyroda również u mężczyzn urządziła wszystko tak, że spadek DIIEA ma wpływ na męską potencję. Przyroda chce dać nam w ten sposób do zrozumienia, żebyśmy pozostawili rozmnażanie się ludziom młodym.

Gdyby hipoteza ta się sprawdziła, moglibyśmy spłatać figla przyrodzie, a więc ją praktycznie przechytrzyć. Oczywiście, DHEA nie może przywrócić kobietom płodności. Nie może tego sprawić nawet terapia estrogenami. Zbyt dużo mechanizmów wchodzi tu w grę. Jednak wysoki poziom DHEA może sygnalizować organizmowi, że nie należy on jeszcze do „wapniaków”, lecz przeciwnie, jest sprawny i popęd seksualny jest jeszcze potrzebny. Może to podnieść potencję i radość z seksu.

Naukowcy spierają się co do tego, czy można za pomocą DHEA istotnie poprawić życie seksualne. Jedni, powołując się na wspomniane wyniki badań dr Yena, zakładają, że DHEA nie może mieć w tej sferze wpływu na kobiety, mężczyznom może jednak trochę pomóc. Inni uważają natomiast, że kobiety bardzo korzystają z zażywania DHEA, ponieważ podnosi on u nich istotnie ilość męskich hormonów płciowych.

Ten wzrost ilości androgenów stwierdził zresztą dr Yen w dalszych badaniach, podczas których przez rok aplikował kobietom DHEA. Kobiety jednogłośnie twierdziły, że po tej kuracji wzrósł ich popęd seksualny. Potrzebne są jednak długofalowe badania potwierdzające związek pomiędzy leczeniem DHEA a wzrostem radości z życia seksualnego w podeszłym wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *