Jak zdobyć DHEA?

W przeciwieństwie do USA w Niemczech nie można nabyć DHEA zwyczajnie w drogerii lub wr aptece. Lek ten nie został jeszcze dopuszczony do sprzedaży. Nie można go też kupić w wolnej sprzedaży jako preparat uzupełnia- jacy pożywienie. Obecnie można sprowadzić DHEA bez problemu pocztą z USA (stan z roku 1996). Adresy zamieściliśmy na końcu tego rozdziału.

Oznacza to, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, przyjmowanie DIIEA w Niemczech nie jest jeszcze legalne. W każdym razie każdy czyni to na własne ryzyko. W przypadku jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu wywołanego preparatem DHEA nie można nikogo za to obwiniać ani żądać zadośćuczynienia. Trzeba mieć tego pełną świadomość. Nikt nie może zabronić zażywania DHEA, ale konsekwencje ponosi wyłącznie osoba, która się na to decyduje. W zasadzie lekarze, także w USA, odradzają leczenie się tym hormonem na własną rękę, bez konsultacji ze specjalista.

Jeśli jednak decyzja zapadła, to trzeba zwracać uwagę na to, aby nabyć naprawdę czysty DHEA, bez jakichkolwiek dodatkowych substancji. W USA dostępne są także preparaty DHEA zawierające na przykład dodatkowe składniki roślinne. 2 całym przekonaniem odradzamy! Dotychczas nikt jeszcze nie wie jakie wzajemne wpływy mogą wystąpić, gdy hormon ten łączy się z innymi substancjami. Poza tym inne substancje mogą być bardziej niebezpieczne niż samo DHEA. Dlatego najlepiej jest kupować tylko preparat zawierające sam hormon DHEA. Są firmy, które reklamują swój produkt jako DHEA naturalnego pochodzenia. Z reguły są to jednak substancje, które uzyskano z roślin drogą ekstrakcji. Najbardziej znaną substancją podobną do DHEA jest diozgenina. Jednak rośliny mają inny metabolizm niż człowiek, dlatego też skład chemiczny DHEA i diozgeniny nie jest zupełnie identyczny.

Diozgeninę można dostosować do potrzeb ludzkiego organizmu, jednak wymaga to pewnych drobnych zmian w tej substancji. Jednakże produkty zawierające ją, a które można nabyć w USA, głównie w sklepach z naturalną żywnością, nie zostały potl tym kątem przetworzone. Dlatego nie ma sensu ich zażywać, bo po pierwsze nie mają takie- go działania jak DHEA. po drugie zaś może dojść do wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *