Jak schudnąć?

Nie jest to dla niego istotny problem, jednak po tym czasie w naturalny sposób pojawia się zwykle poczucie głodu. Jeśli teraz opuścimy śniadanie, ciało myśli sobie: „irwaga! może nadejść sytuacja głodu”. Przełącza wiec swoje zużycie energii na tryb oszczędnościowy i magazynuje więcej pokarmu w formie tłuszczu. Schudnięcie w takim przypadku jest bardzo utrudnione, jeśli w ogóle możliwe.

Jeśli chcemy lub musimy schudnąć, to bardzo ważne jest, aby uprawiać dużo ruchu. Trzeba przekonać własne ciało do tego, że nic ma sensu magazynowanie pożywienia w postaci tłuszczu, ponieważ energię z tego pożywienia codziennie zużytkowujemy na aktywność fizyczną. Osiągnąć to można jedynie dzięki ruchowi. Nie trzeba w tym celu zdobywać żadnych sportowych trofeów, wystarczy, że zamiast windą wejdziemy po schodach, krótki odcinek pokonamy pieszo, zamiast jechać samochodem albo po prostu zrobimy kilkuminutową gimnastykę dla rozprostowania kości.

Oczywiście, schudnięcie wymaga Lakże zrezygnowania ze zbyt dużej ilości kalorii, radzimy jednak, aby nie redukować tych ilości zbyt drastycznie, tak jak to się robi w większości diet. A wtedy jak już wiemy, organizm reaguje niższym zużyciem energii. Stopniowe zmniejszanie ilości spożywanych kalorii spowoduje, że spadek wagi będzie trwał nieco dłużej, jednak ukoronowany zostanie większym i bardziej trwałym sukcesem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *