Jak pozbyć się zbędnych kilogramów?

Jeśli chcemy schudnąć, trzeba najpierw sprawdzić, czy rzeczywiście mamy nadwagę. Zdarzają się osoby, które czują się zbyt grube, choć tak w istocie nie jest. Dla każdego wzrostu istnieje normalny dla niego zakres wagi ciała. Nie warto ścigać się z ideałem piękna, które nie jest dla nas osiągalne, chociażby z powodu naszej fizycznej budowy ciała.

Bardziej sensowne jest ustalenie swej własnej wagi ciała, przy której dobrze się czujemy. Dla wielu osób jest to waga, która stale powraca mimo liczenia kalorii i różnych kuracji odchudzających. Wtedy może warto zaprzyjaźnić się z tym faktem i wsłuchać się we własne ciało, ponieważ bywają przypadki, że optymalna dla danej osoby waga ciała jest nieco wyższa niż wyznaczają to powszechne standardy.

Zastanawiacie się państwo zapewne, w jaki sposób oblicza się normalną wagę dala. Obecnie istnieje wiele różnych metod. Najczęściej ciągle jeszcze stosuje się regułę, która mówi, że należy otl wzrostu w centymetrach odjąć liczbę 100. U mężczyzn odpowiada to normalnej wadze ciała, kobiety natomiast muszą od tej liczby odjąć jeszcze dodatkowo 10%.

Nie wpadajmy jednak w panikę, jeślt ważymy więcej. Nadwaga według tej metody ma miejsce wtedy, gdy nor- malna waga zostanie przekroczona o 10%. Jednak jak już mówiliśmy: wiele dróg prowadzi do Rzymu i wiele jest też metod obliczania normalnej wagi ciała. Dopóki lekarz nie powie, ze trzeba uważać na nadwagę, nie ma się czym martwić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *