Mleko początkowe bebiko 1 tanio kupisz tutaj
Wrzesień 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Hormon DHEA – kontynuacja

Inni naukowcy żywili pogląd, ż.e Laka substancja jak DHEA, która ma pozytywny, równoważący wpływ nie tylko na ciało ale i na psychikę człowieka, nie może być ukrywana przed opinią publiczną. Koncerny farmaceutyczne nie wykazały jednak większego zainteresowania badaniem tego hormonu i dopuszczeniem go na rynek jako medykamentu. Zastanawiacie się państwo zapewne dlaczego, skoro DHEA jest tak godną uwagi substancją? Odpowiedź jest prosta: DHEA jest surowcem naturalnym, którego nie można opatentować. Dopuszczenie określonej substancji jako lekarstwa trwa bardzo długo. Z reguły ciągnie się około dziesięciu lat lub dłużej, w czasie których prowadzi się intensywne badania, aby sprawdzić działanie i ewentualne środki uboczne danej substancji. Bada- nia te pochłaniają ogromne sumy pieniędzy. Tak wysokie koszty rozwoju możliwe są tylko wtedy, gdy koncern może opatentować dany preparat. Wtedy bowiem jego skład jest przez kilka lat chroniony i żadna inna firma nie może bez pozwolenia wprowadzać tego lekarstwa na rynek. Ponieważ jednak DHEA nie można opatentować, firmy farmaceutyczne przez długi czas nie miały motywacji, aby bliżej zająć się DHEA.

Kilku naukowców postanowiło zmienić ten stan rzeczy i opublikowali swoje wyniki. Efekt jest taki, że DHEA w USA stał się tymczasem, podobnie jak hormon melatonina, dostępny na rynku. Można go nabyć w aptekach, drogeriach, a nawet w handlu wysyłkowym.

DHEA nie uważany jest wprawdzie za lekarstwo, jednak amerykańska instytucja Food and Drug Administration (FDA) czyli tamtejszy urząd dopuszczający lekarstwa, nie miała nic przeciwko temu, aby DHEA wszedł na rynek jako tzw. środek uzupełniający pożywienie.

Środki uzupełniające pożywienie, jak sama nazwa wskazuje, to substancje przyjmowane dodatkowo, które pomagają np. w likwidowaniu bądź zapobieganiu objawom niedoboru. Należą do nich np. witaminy, minerały i mikroelementy, ale także hormon melatonina, który zrobił ostatnio wielką furorę. Dopóki nie stwierdzono szkodliwości jakiejś substancji, można ją sprzedawać jako środek uzupełniający. Drugi warunek jest taki. że surowiec musi być zawarty w środkach spożywczych. DHEA nie spełnia wprawdzie tego warunku bezpośrednio, ale może być produkowany z cholesterolu (związku organicznego z grupy steroli syntetyzowanego w organizmie człowieka i zwierząt). Powróćmy teraz do zadań, które DHEA spełnia w ludzkim ciele i opiszmy działanie przypisywane temu niezwykłemu hormonowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *