Wrzesień 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Długotrwały stres jest szkodliwy

Odpoczynek to oczywiście nie tylko sen, ale także relaks. Długotrwały stres jest szkodliwy nie tylko dla układu odpornościowego, lecz również dla serca, jeśli macie państwo poczucie, że nie możecie już sami poradzić sobie ze stresem, doradzamy uczestnictwo w jednym z kursów, na których można nauczyć się różnych metod relaksu. Jeśli to jednak nie pomaga i macie wszystkiego dość, warto rozważyć możliwość udania się do psychoterapeuty. Może potrzebujecie po prostu kogoś, kto okaże wam pomoc.

Jeśli w rodzinie często występują choroby serca i układu krążenia, a wśród bliskich krewnych są osoby, które mają za sobą jeden lula kilka zawałów, należy niezwłocznie poddać się badaniom stwierdzającym stan serca. W wielu rodzinach istnieje dziedziczna skłonność do zapadania na te c horoby. Im wcześniej wiemy, czy jesteśmy zagrożeni, tym wcześniej możemy podjąć kroki zaradcze.

Na przykład, koniecznie trzeba sprawdzać, czy ciśnienie krwi jest na normalnym poziomie. Czasem wyrównanie ciśnienia można spowodować już poprzez zmniejszenie nadwagi lub rezygnację ze złych przyzwyczajeń. Jeśli poprawa mimo to nie następuje, trzeba porozmawiać z lekarzem. Dysponuje on dużym repertuarem środków na obniżenie ciśnienia. Nie radzimy rezygnować z kuracji, gdy lekarz przepisze taki lek. Lepiej jest brać przez dłuższy czas lekarstwo, niż żyć z zagrożeniem, jakie stanowi zbyt wysokie ciśnienie krwi. Anomalia ta może spowodować wiele chorób i uszkodzić inne narządy, na przykład nerki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *