Dlaczego ochota na seks słabnie

Od pewnego wieku głównie mężczyźni zaczynają zmagać się z problemem, że ich życie seksualne nie układa się już tak sprawnie. We wspomnianych badaniach przeprowadzonych w Massachusetts stwierdzono, że 15% wszystkich uczestników eksperymentu po siedemdziesiątce miało duży problem z osiągnięciem wzwodu. Jakie inne powody, pomijając tym razem spadek poziomu DHEA, są przyczyną impotencji na starość?

Wiadomo, że impotencja u mężczyzn jest często skutkiem chorób, na przykład serca i układu krążenia. Istnieją także liczne lekarstwa, tłumiące popęd seksualny (należy a do nich na przykład leki antydepresyjne). Jeśli ktoś jest na długotrwałej kuracji lekami i ma problemy z potencją, powinien koniecznie omówić tę sprawę ze swoim lekarzem. Być może zażywany preparat jest powodem zaburzeń potencji.

Mężczyźni, którzy bardzo dużo palą i piją nadmierne ilości alkoholu, również mają często problemy seksualne. Niejeden z nas miał zapewne takie doświadczenie, że po przehulanej nocy nic nie wyszło seksu. Gdy nadużywanie alkoholu trwa dłuższy czas, efekt ten utrzymuje się. Pomyślmy więc o tym: alkohol jest niezwykle skuteczną trucizną układu nerwowego!

U kobiet również wymienione czynniki mogą być źródłem braku zainteresowania seksem. Często jednak kobiety w trakcie i po klitnakterium mają jeszcze inne problemy. Na przykład nagły niedobór estrogenów powoduje zmiany w środowisku pochwy. Wiele kobiet cierpi na suchość, której nie może usunąć także stymulacja seksualna. Skutek jest taki, że stosunek płciowy sprawia im ból i tracą przyjemność z jego uprawiania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *