DHEA w terapii raka – na razie pieśń przyszłości cz. 3

Obecnie najlepszą drogą zapobiegania rakowi jest wczesne rozpoznanie. Dlatego koniecznie trzeba poddawać się badaniom kontrolnym. Kobiety powinny na przykład podczas wizyty u ginekologa dopilnować, aby lekarz sprawdził piersi i pobrał próbkę wymazu do cytologii. Tego typu regularne badania pomagają wcześnie rozpoznać raka piersi i dróg rodnych. Dobrze jest także, gdy kobieta sama raz w miesiącu sprawdza sobie piersi, czy nie wyczuwa jakiś guzów lub stwardnienieri. Dalszą metodą wczesnego rozpoznawania raka jest coroczny test na obecność krwi w kale, wskazany dla osób w starszym wieku.

Raz w roku należy także poddać się ogólnemu badaniu całego ciała. Jeśli mamy jakieś znamiona, należy zwracać uwagę na najmniejsze zmiany w ich barwie lub kształcie. Jeśli znamiona ciemnieją, zmienia się ich powierzchnia lub zaczynają krwawić, niezbędna jest wizyta u lekarza. Im wcześniej rak zostanie rozpoznany, tym szybciej można go wyleczyć. We wczesnych stadiacli tej choroby istnieją większe szanse na całkowite wyleczenie. Widzicie więc państwo: wy sami możecie co nie co zrobić, aby zapobiec rakowi.

Oczywiście tu także najlepszą ochronę przed rakiem stanowi zdrowy tryb życia. Zwracajmy uwagę na przykład na to, aby spożywać wystarczającą ilość witamin i innych przeciwutleniaczy, aby uniknąć zmian w komórkach. Nie wystawiajmy się zbyt intensywnie na działanie promieni słonecznych, dzięki czemu zapobiegniemy powstawaniu raka skóry. Wzmacniajmy nasze siły obronne dużą ilością ruchu i hartowaniem się. Podnosi to aktywność komórek odpornościowych, które wykrywają zwyrodniałe komórki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *