DHEA w terapii raka – na razie pieśń przyszłości cz. 2

Sami możemy też coś zrobić, aby zwalczyć raka, itrowa dząc możliwie jak najzdrowszy tryb życia i unikając substancji, które dodatkowo uszkadzają komórki. Należą do nich nikotyna i alkohol. Nadmierne przebywanie na słońcu również może wywołać niektóre formy raka. Spróbujcie państwo – w porozumieniu z lekarzem – odżywiać się tak zdrowo, jak to tylko możliwie. Dużą pomoc stanowi także pozytywne nastawienie do życia, by nie ‚wystawiać swego organizmu na większą ilość stresu niż jest to konieczne. Pamiętajmy: stres osłabia układ odpornościowy i zmniejsza siły obrotnie organizmu.

W Niemczech, w przeciwieństwie do USA, nie znane są jeszcze przypadki podawania DHEA jako substancji wspierającej inne metody leczenia w terapii raka. Osoby chore na raka mogą spokojnie zapytać swojego lekarza, czy podawanie tego hormonu byłoby sensowne w ich przypadku. Może słyszał już o jego działaniu.

Gorąco odradzamy jednak terapię DHEA na własną rękę. Jest to niebezpieczne, ponieważ istnieją rodzaje nowotworów złośliwych, które hormon ten prawdopodobnie pobudza do wzmożonego wzrostu. Poza tym działanie DHEA na ludzki organizm jest jeszcze zbyt słabo zbadane, aby można było prowadzić za jego pomocą samodzielną terapię raka. Niewykluczone, że może występować niepożądany wpływ DHEA na działanie innych lekarstw, o czym dotychczas nie wiadomo. Zalecana jest więc w tym przypadku bardzo duża ostrożność!

A co z profilaktycznym działaniem DHEA przeciwko rakowi? Niestety, nie jest ono jeszcze w pełni udowodnio- ne. Dlatego nie ma sensu brać DHEA tylko i wyłącznie po to. aby uniknąć raka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *