Wrzesień 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

DHEA przyczynia się do przyrostu masy mięśniowej

W każdym razie nie stwierdzono innego wpływu DHEA na sen. Nie można niestety z całą pewnością odpowiedzieć na pytanie, czy ten dopływ energii, który wydaje się mięć miejsce u wielu ludzi zażywających DHEA, polega być może i na tym, że osoby te pod wpływem hormonu lepiej, dłużej i głębiej Śpią.

Wydaje się róumież, że DHEA przyczynia się też do przyrostu masy mięśniowej, która z wiekiem coraz bardziej zastępowana jest tłuszczem. Hormon zwiększa mianowicie produkcje substancji o nazwie IGF-1. Ilość tej substancji także zmniejsza się z wiekiem. INF-1 przyczynia się między innymi do przyrostu masy mięśniowej. Oczywiście, aby to nastąpiło potrzeba także trochę ruchu, jednak z pomocą DHEA aktywność fizyczna sprawia ludziom mniej trudności.

Nie ma jeszcze zadowalającego wyjaśnienia problemu, dlaczego DHEA dodaje ciału utraconą energię. Naukowcy zaleta- dają między innymi, że hormon ten ożywia przemianę materii, a więc przemianę pożywienia w energię. Z wiekiem proces ten spowalnia się. Oznacza to, że organizm potrzebuje mniej pożywienia i szybciej odkktda się tłuszcz, chociaż jemy tyle samo co wcześniej. Powstaje błędne kolo: im więcej złogów tłuszczu człowiek ma tym staje się cięższy i mniej ruchliwy. Porusza się coraz mniej i przez to jeszcze bardziej przybiera na wadze. Przyspieszenie przemiany materii za pomocą DHEA ma laki skutek, ze organizm odkłada mniej tłuszczu i dlatego jest naładowany energią.

Na starość dla wielu osób ruch sprawia cierpienie. Nawet mały spacer może wydawać się bardzo męczący. Podczas wysiłku fizycznego, który może być przeżywany przez starsze osoby jako stres, nadnercza produkują duże ilości hormonów stresu, a te z kolei mają niekorzystny wpływ na układ odpornościowy i obniżają poziom DHEA. W młodości wydzielanie hormonów stresu jest z reguły mniejsze.

Po wprowadzeniu DHEA do organizmu, produkcja hormony stresu zostaje prawdopodobnie zahamowana, a organizm znów się wzmacnia. Ruch ponownie przychodzi łatwiej niż przedtem, a czas odpoczynku po wysiłku jest wyraźnie krótszy. Szybciej następuje przyrost masy mięśniowej. Zależności te nie są wprawdzie jeszcze udowodnione, ale wiele przemawia za tym, że tak jest. Wiele osób ze Stanów Zjednoczonych w swych relacjach wyznaje, że DHEA pomógł im pozostać osobą zdrową, aktywną i ruchliwą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *