Wrzesień 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

DHEA a kuracja hormonalna

Pewna ilość DHEA przekształca się w organizmie kobiety w męski hormon płciowy, tzw. testosteron. Informacja ta może wywołać u kobiet obawę, że w takim razie mogą w wyniki: kuracji DHEA utracić swój kobiecy wygląd. Jednak symptom pojawiającego się zarostu na twarzy występuje dopiero przy bardzo dużych dawkach, które przy leczeniu tym hormonem w ogóle nie wchodzą w grę. Poza tym testosteron w pewnych ilościach występuje w organizmie każdej, zdrowej kobiety. Ma to swój sens i funkcję, ponieważ ten męski hormon odpowiada za poziom popędu seksualnego.

W zwalczaniu dolegliwości okresu przekwitania stosuje się już preparaty stanowiące połączenie estrogenów z testosteronem. -Mają one nie tylko pozytywny wpływ na libido, lecz także na nastrój. Kobiety, które zdecydowały’ się na taką terapię, czują się przy tym mniej zmęczone i napięte. Wiele kobiet z radością przyjmuje również efekt zwiększenia się popędu płciowego dzięki testosteronowi, gdyż w menopauzie libido wyraźnie słabnie.

DHEA łączy w sobie działanie estrogenów i testosteronu. nie wywołując, jak się zdaje, niepożądanych zjawisk towarzyszących, takich jak na przykład pobudzanie rozrostu błony śluzowej macicy. Być może już wkrótce w terapii dolegliwości okresu przekwitania zamiast estrogenów kobiety będą przyjmować DHEA. Możliwy jest też taki wariant, że sensowniejsze okaże się łączenie DHEA z estrogenami i innymi preparatami hormonalnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *