Czy w przyszłości starość przestanie przerażać?

Wyobraźmy sobie, że wszystkie wymienione właściwości DHEA potwierdzą się także w badaniach długoterminowych – a liczne wyniki badań za tym przemawiają! Efekt byłby taki, że nie tylko można by przedłużyć długość życia wńelu osób. lecz także zmieniłoby się życie w podeszłym wieku. Czy nie byłoby pięknie, gdyby państwo w wieku sześćdziesięciu, siedemdziesięciu lat czuli się tak samo dobrze jak w’ młodości? Gdybyście tryskali energią i nie cierpieli na przeróżne choroby? Moglibyście drugą połowę życia spędzić tak, jak to sobie wymarzyliście. Moglibyście uprawiać sport, podróżować, poświęcić się wnukom, grabić ogródek i robić wszystko to. co zawsze pragnęliście. Mielibyście na to nie tylko czas, ale i nie potrzebowalibyście się bać, że wasz organizm nie sprosta zamierzeniom!

Amerykański lekarz William Regelson. jeden z autorów7 „Cud melatoniny”, sprawdził na własnym organizmie działanie DHEA. Mówi, że przyjmuje ten hormon już od dziesięciu lat i że teraz, kiedy ma siedemdziesiąt lat czuje się lepiej niż kiedykolwiek przedtem. Nie ma zamiaru przerywać pracy, ponieważ ma bardzo dobre samopoczucie fizycznie i psychiczne. Lecz także Amerykanie, którzy biorą

DHEA od niedawna, opisują zdumiewające zmiany w ciele. Już po kilku dniach znika np. poczucie bycia wypalonym i powraca zapomniana energia. Być może za kilka lat na porządku dziennym będzie przeprowadzanie badań na poziom DHEA u osób po czterdziestym piątym roku życia i być może osoby, u których poziom ten spadnie poza określony próg. rutynowo przyjmować będą DHEA. W każdym razie, ze wszech miar korzystne byłoby dalsze badanie tej substancji, gdyż niewykluczone, że dzięki niej nastąpi gruntowne przeobrażenie systemu opieki zdrowotnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *