Czy DHEA może pokonać problemy seksualne i zwiększyć libido?

Udane życie seksualne dla większości ludzi jest jedną z najważniejszych spraw w życiu. Miejsce seksualności w naszym społeczeństwie widać na co dzień w reklamach. Chcąc nakłonić kobiety i mężczyzn od zakupu określonych produktów, specjaliści od reklamy ciągle odwołują się do seksu i erotyki. Wielkie, czerwone usta sugerują, że koniecznie musimy kupić ten rodzaj lodów, długonogie kobiety wsparte na masce samochodu zachwalają jego walory, a w reklamach perfum można zobaczyć pięknych, młodych ludzi, którzy padają sobie w objęcia na samotnej plaży.

Seksualność odgrywa także ogromną rolę w mediach. Rośnie nakład czasopism, gdy na okładce można zobaczyć nagą kobietę lub mężczyznę, oglądalność programów telewizyjnych błyskawicznie idzie w- górę, gdy traktuje się w nich o seksie, filmy kinowe odnotowują rekordową liczbę widzów, kiedy w zapowiedziach pojawia się informacja o rzekomo skandalicznych ujęciach kamery.

W tym kontekście nie trudno zrozumieć, jakie problemy z sobą mają ludzie, zwłaszcza mężczyźni, którzy w starszym wieku zaczynają odczuwać słabszy popęd płciowy, a nawet czasową impotencję. Problemy z seksualnością po okresie p rzek witania mają także kobiety. Niektóre z nich cierpią z powodu suchości pochwy, co utrudnia stosunki seksualne i bywa źródłem dużego bólu.

Oczywiście, nie jest powiedziane, że w podeszłym wieku koniecznie musza pojawić się problemy seksualne. Niektóre osoby twierdzą, że wtedy dopiero zaczęli doświadczać swojej bardziej satysfakcjonujące seksualności niż w młodości. Mówią, że w starszym wieku bardziej mogą rozkoszować się miłości fizyczną, gdyż wszystko toczy się wolniej, człowiek poświęca więcej czasu na miłość.

Nie będziemy jednak w tym rozdziale mówić o takich ludziach, lecz o tych, którzy w starszym wieku mają problemy z seksem. Osoby, które już od pewnego czasu przyj- mują hormon DHEA relacjonują, że ich życie seksualne jest bardziej zadowalające niż dawniej. Oczywiście, istnieje cały szereg badań naukowych, poświęconych tematowi związku między tym hormonem a seksualnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *