Co jeszcze możemy zrobić, aby zachować zdrowe serce?

Jeśli lekarz stwierdzi obecność skazy krwotocznej płytkowej, trzeba jakoś temu przeciwdziałać. Prawdopodobnie zapisze dzienną dawkę aspiryny, ponieważ lek ten „rozrzedza” krew, nie tworzą się grudki płytek krwi i jej przepływ’ jest sprawniejszy. Istnieją oczywiście również inne lekarstwa, dające podobne efekty. Lekarz powinien udzielić wyczerpującej informacji o różnych alternatywych środkach. DHEA, jak się zdaje, również mógł by być w tym przypadku pomocny, jednak może warto tutaj sięgnąć po sprawdzone środki, których skutki uboczne zostały już dokładnie poznane. Ostatecznie aspiryna jest lekiem na ogół bardzo dobrze przyswajanym.

Co jeszcze możemy zrobić, aby zachować zdrowe serce? Pewnie już się państwo domyślają: ruch. Nasze ciało potrzebuje ruchu, nawet gdyby miał to być tylko 20 minutowy spacer dwa, trzy razy w tygodniu. Ruch poprawia ukrwienie i wspomaga serce, albowiem zmusza je do trenowania i osiągania dużej wydolności. Serce, które przyzwyczajone jest do częstszego wysiłku nie zachoruje tak szybko jak to. które wykonuje tylko minimalną pracę.

Wypoczynek jest oczywiście także bardzo ważny. Dlatego trzeba starać się, aby zapewnić sobie odpowiednią ilość snu. Wiele osób uważa, że wystarczy im cztery, pięć godzin spania w ciągu nocy. Stwierdzono jednak, że naj- zdrowiej jest spać osiem do dziewięciu godzin dziennie. Podczas snu organizm gromadzi wszystkie swoje siły niezbędne cio wykonania zadań następnego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *